Yayınlarımız

A’dan Z’ye Sağlık Turizm Kitabı

A’dan Z’ye Sağlık Turizmi Pazarlama ve Yönetişimi Kitabı

Türk ihracatının yükselen yıldızı Sağlık Turizmi hızla gelişiyor. Bu alanda hastane, doktor ve klinikler yatırım yaparken, birçok girişimci bu alanda iş kurarken sektörde en son 13 Temmuzda çıkarılan yönetmelikle sistem kurulmaya çalışılırken, kafalar karışık. Sağlık turizmi nedir? Ne değildir? Sağlık turizmi nasıl yapılır? Sağlık Turizminde hedef pazar nedir? Nasıl belirlenir? Teşvikler Nasıl alınır? Daha yüzlerce sorunun cevabını veren A’dan Z’ye Sağlık Turizm Kitabı İGEME tarafından yayınlandı.

365-Gun-Ihracat-Kitabi

365 Gün İhracat Yönetişimi Kitabı

İçindekiler: Gün Gün İhracatçının yapması gerekenleri anlatan bir ajanda gibi ihracat iş planını anlatan ve süreci yöneten departman sorumlusunun ihracatı 365 planlamasını sağlayacak bir kaynak;
1.Gün Analiz et ve kendine şu soruları sor.
Bugün ihracat yapacak olsam herşey hazır mı?
Firmamın hukuki bütünlüğü tamam mı?
Ürünüm serbest dolaşıma müsait mi
Hangi Ülkeye Satmalıyım?
17. Gün: Ürününmün CE belgesi için ne yapmalıyım

Termal-Saglik-Turizmi-Strateji-ve-Yol-Haritasi-Kitabi

Termal Sağlık Turizmi Strateji ve Yol Haritası Kitabı

Sağlık turizmi kişilerin sağlıklarını korumak amacı ile gerçekleştirdikleri geçici göçe verilen isimdir. Dünyanın jeotermal enerji ve su kaynağı açısından 5. Su zengini ülkesiyiz. Ancak ülkemiz ne yazık ki Dünya termal sağlık turizmi pazarından istediğini alamamktadır. Bununla birlikte Sağlık Turizminde Termal destinasyon gelirleri dünyada 100 milyara giderken ülkemiz henüz bu alanda 250 Milyon dolar gibi komik bir pay almaktadır. Tüm bunların değiştirilmesi için yeni bir vizyon gerekiyor.

sorularla-turkiye-saglik-turizmi

Sorularla Türkiye Sağlık Turizmi Kitabı

İhracatı Geliştirme Merkezi Genel Müdürü Murat Işık ve İgeme Sağlık Turizmi Yöneticisi Gülşen Vural tarafından kaleme alınan “Sorularla Türkiye Sağlık Turizmi” adlı kitap bugün itibari ile yayına giriyor. Murat Işık’ın daha önce yazdığı “ Sağlık Turizmi Pazarlama ve Teşvik Yönetişimi”, “Termal Sağlık Turizmi Strateji ve Yol Haritası” adlı kitapları gibi yeni çıkacak olan bu kitabı da sağlık turizmi açısından belirleyici ögeler taşıyor. Sağlık turizmi bir kimsenin sağlığını korumak amacı ile farklı bir ülkeye yaptığı süreli göçe verilen isimdir. Sağlık turizmi sektörünün küresel çapta 100 milyar dolarlık bir ticaret hacmi olduğu bilinmektedir.

A'dan Z'ye Devlet Destekleri Teşvikler ve Hibeler (3)

A'dan Z'ye Hibe Teşvik ve Devlet Destekleri Kitabı

Devlet destekleri yeni ve güncel bir konu olsada tarihi bir geçmişi ve uluslararası bir yolculuğu vardır. Ahi teşkilatı, Fermanlar, Kapütülasyonlar, Teşviki sanayi kanunu ve daha bir sürü iş ve süreç bütünüdür teşvikler. Devletin onlarca kurumu yüzlerce teşvik sistemi uygulamaktadır. İnsanın bırakın takip etmeyi bunları anlaması ve uygulaması imkansıza yakındır bu nedenle sizin için bir almanak hazırlayalım istedik. Düşünceden dünya markası olmaya, projeden ürüne, emeklilikten arı yetiştiriciliğine yapılacak bir çk proje için alınacak teşvikler var. Nasıl mı? Hangi Teşvik mi? Hepsi Bu kitapta.

Sorularla İhracat

Sorularla İhracat Kitabı

İhracat, bir ülkede üretilmiş olan mal ve hizmetlerin yurtdışına satılmasına verilen isimdir. Kısacası ihracat yurtdışına satış anlamına gelmektedir. Diyorduk. Artık döviz cinsinden satış yada Türk pasaportu taşımayanlara satışın nerde ise hepsini kapsıyor. Hatta hizmetlerde ihracat kapamında. Herşey değişti. İlkini 10 yıl önce yazdığımız Sorularla ihracat kitabındaki sorularda değişti. Yeni sorular ile ihracat kitabımız yayında

ihracat için ticari istihbarat (2)

İhracat İçin Ticari Bilgi İstihbaratı Kitabı

İSO nun hazırladığı Ticari istihbarat kitabına bölüm bu tarifle başlıyor: Karar verme süreci işletmeler açısından temel önemdeki süreçlerden bir tanesidir. Firmalarda stratejik kararlardan taktik ve operasyonel kararlara kadar çok değişik düzeylerde ve önemlerde kararlar farklı yönetim kademeleri tarafından alınmaktadır. Her türden karar alma süreci nasıl işlemektedir? Nobelli iktisatçı Herbert A. Simon9 (1960) süreci 3 aşamada tanımlamaktadır:
1. İstihbarat (Intelligence)
2. Tasarım (Design)
3. Tercih (Choice)

Sorularla Devlet Destekleri Teşvikler ve Hibeler (2)

Sorularla Hibe Destek ve Teşvikler Kitabı

Devlet Desteği neden verir?
Projem var Hangi Kuruma müracat etmeliyim?
Devlet destekleri kaça ayrılır?
Kosgeb nedir?
Hangi desteğe başvuracağımı nasıl belirleyeceğim?
Turquality olmak istiyorum nasıl yapabilirim?
22 yıldır bu işi yapan bazen alan bazen alamayan bir danışmana sorulan sorulardan derlenmiş size rehberlik edecek bir dizi eylemler bütünüdür.
Aklınıza gelen yada gelmeyen bu soruların cevabını birlikte oluşturduk. Biz sadece derledik.

Sorularla E-ihracat ve Sınır Ötesi Ticaret (5)

Sorularla E-İhracat Kitabı

Sınır ötesi ticaret nedir?
Mikro İhracat Nedir?
Hayatımıza hızla giren ama kavram kargaşasında boğulan sınır ötesi e-ticaret hızla E-ihracata dönüştü. Oysa doğrusu nedir? Tüm sorulara cevap bulacağınız sorularlae-ticaret kitabımız hazır.
Hangi pazarlar?
Hangi entegratörler?
Hangi pazaryeri?
Hangi ödeme biçimi?
Hangi kargo şirketi?