11 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Turquality Danışmanlığı

TURQUALITY Danışmanlık Hizmetlerimiz

ÖNCELİKLİ UYARI: Turquality bir süreçten çok varlığınızın şirketinizin, sisteminizin kurumsallaşıp kurumsallaşmadığını denetleyen bir sistemdir. Bu sistemden kaynaklı olarak sizin yetkinliğiniz, finansal, marka, ihracat iş planı, insan kaynakları, üretim yada hizmet sürecinizin kurumsallaşıp kurumsallaşmadığına bakar. Bu nedenle sıkı bir öz eleştiri, oto kontrol ve eleştiri kültürü gerektirir.

Bu sürece başlamadan önce aynaya bakmak ve gerçekle yüzleşip iyi bir yenilenme ve eksiklikleri ortadan kaldırma sürecidir. Sizin şirketinizin artık kurumsal ve kendi dinamikleri olan bir yapı olduğunu görmek ister. Amaç marka olmak olduğu kadar kurumsallaşmış şirket kültürü yaratmaktır. Bunun hazırlık ve eksik giderme süreci yaşanmadan başvurmamak gerekir.


Turquality programına kabul edilmeniz için şirketinizce gerekli olacak tüm evraklar tarafımızca hazırlanır ve başvuru süreleri içerisinde ilgili yerlere iletilir.

Şirketinizin, kurumsal yönetim, marka performansı, pazarlama performansı, bilgi işlem teknolojileri gibi TURQUALITY markası olabilmek için gerekli performans kriterleri incelenir, gerekli iyileştirilmelerin yapılabilmesi için öneri ve destek sunulur.

Turquality otomasyon sistemi kullanımı ile ilgili şirketinizin bir personeline eğitim verilir.

Danışmanlık şirketi tarafından randevu tarihi belirlenmesinden, Turquality kapsamına alındıktan sonra teşviklerin alınmasına kadar her aşamada şirketinize danışmanlık hizmeti sağlanır.

Dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma projesi olan Turquality, Yararlanılınca, kapsama alınınca ülke ve millet için çok değerli katma değeri yüksek ihracat manasına gelmektedir. Turquality Danışmanlığı, birinci evrede Turquality hazırlık programı ihtiva etmeli, ikinci aşamada etkin kullanım ve destekleri markalaşma için yönetmek olmalıdır. Turquality Danışmanlığının 3. aşaması ise İş geliştirme ve markalaşma yol haritalarının kaisen ve yalın iş planı haline getirilerek mükemmelleştirilmesidir.

Turquality Danışmanlığı 3 Paket Olarak Verilmektedir.

1.Paket Hazırlık Ve Dershane Aşaması 49.000 TL Yıllık (25.000 peşin ve aylık 2,000TL) Ve Turqualtiy Alındığında 50.000 Prim

2 Paket Turquality Kazanıldıktan Sonra Teşvik Danışmanlığı 50.000 TL Yıllık %5 Teşviklerden Komisyon Şeklindedir.

3.Paket Turquality İhracat – Teşvik – Ticari İstihbarat Danışmanlığı

100.000 TL+KDV +%5 komisyondur

Turquality Danışmanlığı

Dünyanın ilk ve tek devlet destekli TURQUALITY marka projesi devlet destekleri konseptinin tepe noktasıdır. Bu alanda destek kapsamında olan firma ve markalar hızla çoğalmaktadır. Sizde bu konuda adaylardan biri olabilirsiniz. Sürecin yönetimi nu sistemde çok önemlidir. Bu süreci yönetmek konusunda bizimle birlikte çalışabilirsiniz.

TURQUALITY Danışmanlık Hizmetlerimiz ve İşlemleri

İhracat Teşvikleri arasında yer alan en üst teşvik, tartışmasız TURQUALITY teşviğidir. TURQUALITY desteği, Ekonomi Bakanlığı tarafından, 2006/4 Sayılı Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY®’nin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında verilmektedir.

TURQUALITY Nedir?

Turquality, dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programıdır. Turquality’nin hedefi, Türkiye’den 10 yılda 10 dünya markası çıkarmaktır. Turquality kapsamına alınan bir şirket, nakdi ve danışmanlık hizmet teşvikleri alarak, bir dünya markası olmayı hedefler.

Turquality Teşviği kapsamında, 2 çeşit teşvik türü mevcuttur.

Marka Teşvik Programı (destek üst limitleri ve sınırları mevcuttur, Turquality programına hazırlık mahiyetindedir)

TURQUALITY Teşvik Programı teşvik liginin Dünya Ligidir.

Turquality Kapsamında Ne Tür Teşvikler Vardır?

Üst limit olmaksızın, Turquality, kapsama giren şirketlere, yurt dışı ofis mağaza depo showroom kira, fuar katılım, reklam ve tanıtım, danışmanlık, ERP yazılım satın alma gibi teşvikler verilir. Şirketlerin harcamaları %50 oranında devlet tarafından desteklenir. Turquality Danışmanlığı uzmanlığını doğru değerlendirmek gerekir.

Ayrıca, Turquality kapsamına alınan şirketlere, ürünlerinin üzerinde TURQUALITY logosu kullanma izni verilir.

Turquality Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1. Turquality ön değerlendirme testi uygulanır.
  2. Test sonucunda 100 üzerinden 50 ve üzeri puan alındığında başvuru yapılabilir.
  3. Test sonuç sayfası ve başvuru dökümanları hazırlanarak Turquality otomasyon sistemine yüklenir.
  4. Evraklar ayrıca Turquality Sekreteryasına gönderilir.
  5. Başvuru ücreti yatırılır.
  6. Şirket incelemesi için tarih alınır.