12 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Sağlık Turizminin Yeni Gözdesi: İZMİR

Ege’nin incisi İzmir sağlık turizminde cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İGEME’nin haziran ve ağustos ayında düzenlediği eğitim organizasyonlarına katılanlardan aldığı geri dönüşler artık İzmir’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor. İzmir’de bulunan klinikler, poliklinikler, muayenehaneler, tıp merkezleri ve hastaneler büyük bir heyecanla sağlık turisti ağırlamanın heyecanı içerisindeler.

İTALYA İLE İZMİR ARASINDA SAĞLIK TURİZMİ KÖPRÜSÜ KURULACAK

İGEME’nin İngiltere, Hollanda ve Özbekistan’daki ofislerinin yanına bir de İtalya eklendi. İGEME, İzmir’de bulunan İtalyan Konsolosluğu ve İtalya Ticaret Odası ile yaptığı mutabakatlarla beraber artık İtalya’dan da hasta getirebilecek. İzmir’de sağlık turizminde başlayan değişim rüzgarı şehri tam bir çekim alanına dönüştürecek.

Ekim ve kasım aylarında yapılacak roadshowlarla beraber İzmir’e gelen sağlık turisti sayısı ciddi oranda artacak. Özellikle İtalya’dan gelen turistler için Efes’te hacı olmak, İtalyan-Türk temalı parti organizasyonu ve Türk gecesi organizasyonlarıyla beraber İzmir yeniden bir cazibe noktası olma yoluna girecektir. İtalyanlar için İzmir her zaman diğer şehirlerden önce gelmektedir. İzmir’in bunu sağlık turizmiyle birlikte avantaja cevirebilecek potansiyeli vardır. İtalya ile İzmir arasında yeni bir köprü kurulacaktır. Adı ise İZMİR-İTALYAN KÖPRÜSÜ olacaktır. İtalya’da yapılacak roadshowlar ve tanıtım gezilerinden sonra İtalyan hastaların her zaman önceliği İzmir olacaktır.

İGEME’DEN İZMİR’E SAĞLIK TURİZM VE İHRACAT OFİSİ

Sağlık turizminde yeni cazibe merkezi olmaya aday İzmir’de İGEME olarak biz de profesyonel ekibimizle ilk ofisimizin acılışını gercekleştirdik. Ofisimizin resmi açılışını ise 23 Eylül’de İzmir’de düzenlenecek Sağlık Turizmi Zirvesi’nde yapacağız. Yerli ve yabancı cok kıymetli konuklarımızla İGEME’nin artık İZMİR’de olduğunu herkese duyuracağız. 19 yıllık İGEME ekibinin, Murat IŞIK önderliğinde sağlık turizmi başlığı altında İzmir’i sağlık turizminde akla ilk gelen yer yapma hayaliyle yeniden yollara çıkıyoruz.

İGEME’nin geliştirdiği projelerle İzmir’in marka değerinin artması ve katma değer sağlaması temel amacımızdır. Bununla birlikte sağlık turizminin İzmir’e yaklaşık 1 milyar dolar girdi sağlaması temel hedeflerimiz arasındadır.
İGEME CEO’su Murat Işık İzmir’de başlatılacak seferberlikle ilgili olarak: “İzmir’i sağlık turizminde cazibe merkezi ve marka şehir haline getireceğiz.” dedi. (www.igeme.com.tr)

PEKİ İZMİR NE DİYOR?

Murat Işık Bey’le sahada katıldığımız randevular, görüşmeler, ziyaretler bize gösterdi ki İzmir bu işi yapmaya hazır. Doğru bir ekip ve organizasyonla beraber İzmir sağlık turizminde bambaşka bir noktaya gelebilir. Biz İGEME olarak nasıl sürdürülebilir bir şekilde hasta akışı sağlayacağımızı belirttik. Buradaki en önemli mesele yurt dışından gelen sağlık turistinin belirli bir plan ve akış halinde getirilmesidir. İGEME olarak biz İzmir’i sağlık turizminin parlayan yıldızı yapmak istiyoruz.

Katıldığımız randevularda aldığımız geri dönüşler İzmir’in yakın zamanda sağlık turizminde yeni bir tarih yazacağını ortaya koyuyor. Çünkü İzmir bu alanda bakir bir konumda. Sahada gördüğümüz kadarıyla İzmir’de sağlık turizmi algısı yeni yeni gelişiyor. Bu işi bundan sonra sizlerle beraber sistematik bir şekilde yapmak için artık biz İGEME olarak İZMİR’deyiz. Hem ofisimizle hem uzmanlarımızla 7/24 İzmir’i mesken tutacağız.

HALİL FURKAN ERDEM