13 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Sağlık Turizmi için Büyükelçiliklerden Bilgi ve Belge Talep Etme

Sağlık turizminde başarı elde etmek ve sürekliliği sağlamak adına yapılması gereken birtakım gereklilikler vardır. Bu gerekliliklerin başında tanıtım çalışmaları ve müşteri memnuniyetleri yer alır.

Bunların haricinde kurumlar hedef kitlelerine kendileri ulaşarak marka tanınırlığı yaratmada yeni bir yol çizebilirler. Bu noktada yurt dışında bulunan hedef kitlelere ulaşabilmek için ülke büyükelçilikleri gibi kurumlar devreye girer.

Uluslararası bir sektör olan sağlık turizminde hedef kitleye ulaşmanın birçok yolu vardır. Dijitalleşen ortamlarda yapılan PR çalışmaları hedef kitleye ulaşmadaki en belirgin yollardan bir tanesidir. Hedef kitleye ulaşmak için sık kullanılan yollardan bir tanesi ise büyükelçilikler aracılığı ile hedef kitlenin bilgi ve belgelerine erişim almaktır.Bu bilgiler sayesinde sağlık turizmi yapan kuruluşlar potansiyel kitlesini daha iyi analiz edebilir ve onlara ulaşmadaki engelleri ortadan kaldırabilirler. Sağlık kuruluşları bu bilgileri büyükelçiliklerden talep edebilir ve bu taleplerini müşteri odaklı çalışmalar yürütmek adına kullanabilirler.

Örnek olarak Hollanda Lahey Büyükelçiliğine gönderilmek üzere hazırlanmış talep yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Gaye Güllü