13 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Muğla İli Apiterapi Turizm Tesisi Yatırımı Ön Fizibilite Raporu

Fizibilite raporu kavramı kısaca yapılacak bir işin sonuçlarının önceden incelenmesi anlamına gelmektedir. Fizibilite raporları ile yeni yatırımların risklerinin en aza indirilmesi hedeflenmektedir.

Ön Fizibilite Nedir?

Kısaca ön fizibilite kavramı projeye başlamadan, somut adımlar atılmadan önce tasarlanan proje ile ilgili yapılacak olan teknik ve ekonomik çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Fizibilite çalışmaları öncesinden gerçekleştirilecek olan tüm çalışmalar ön fizibilite kapsamında değerlendirilir.

Fizibilite Raporları Neden Önemlidir?

Sürdürülebilir, gerçekçi ve başarılı bir çalışma için fizibilite raporları büyük önem taşımaktadır. Fizibilite raporları müşteriler, çevre ve Pazar hakkında geniş bilgiler içerirler. Potansiyel sorunları ve engelleri önceden fark etmek ve riskleri minimize etmek için fizibilite raporları kullanılır.

Apiterapi Nedir?

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp olarak adlandırabileceğimiz apiterapi sağlıklı bir tedavi yöntemidir. Apiterapi; bal, polen propolis, arı sütü gibi ürünlerin kullanımını kapsamaktadır. Apiterapi tedavileri modern tıbbın ötesinde birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir.

Dişeti iltihabı ve diş plaklarının azaltılması, bağışıklık ve nörolojik durumlar, yaraları iyileştirme ve alerjilerde sıklıkla tercih edilen bu tedavi yöntemi son zamanlarda popüler tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

TC. Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’nın 2020 yılında hazırladığı Muğla İli Apiterapi Turizm Tesisi Yatırımı Ön Fizibilite Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Gaye Güllü