12 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Londra Bayim Olur Musun Fuarı

Londra Türk İhracat ve Turquality Temsilcilik Büyük Bir Katılım ile Gerçekleşecek

İngiltere’nin Londra kentinde gerçekleşecek olan Londra bayim olur musun? Fuarı bu yılda katılımcıların yüzünü güldürmeyi amaçlıyor. İş dünyasına adım atmak isteyen yatırımcıları bir birinde büyük fırsatlarla buluşturan Londra bayim olur musun? Fuarının, kendi işinin patronu olmak isteyen girişimciler ile dolup taşması bekleniyor.

Bu yıl 90 ülkeden 2000 yabancı yatırımcı ziyaretçi sayısı ile markalara verilen desteğinde ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi.

Turquality’nin gözü bu fuarın üzerinde

Ticaret Bakanlığı destekli markalaşma programı Turquality Dünya arenasında boy gösteren Türk markalarının yardımcısı niteliğinde. Türk markalarının kurumsallaşması ve global pazarda rekabetçi bir yapıya bürünebilmesinin hedeflendiği Turquality programı Türk mallarına olan güven duygusunun pekiştirilmesini amaçlıyor.

Turquality programı ile birlikte Türk ihracatçıları kendilerine bayi ve yatırımcı arayacak. Arayışlarını başarı ile sonuçlandıran firmaların kira, tefrişat ve personel maaşlarının %50’lik payı Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanacak.

366 Türk markasının almış olduğu TURQUALITY nişanı aynı zamanda dünya markası çıkarmak projesinin bir sonucu olan bu firmalar dünyada yeni temsilci ve pazarlar aramaktadır.

Bu firmaların bayi, franchasing ve istihdamlarda sınırsız desteğin olması cezbedicidir. Bu fırsat ve Covid sonrası pazarda yer almak isteyen firmalar için önemli bir fırsat barındırıyor.

Türk yatırımcısı için büyük fırsat!

İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) kurucu genel müdürü Murat Işık bu fuarın Türk yatırımcılar açısından sağladığı öneme değinirken, “Dünyanın gözünün üzerinde olduğu Orta doğu ve Avrupa’nın en büyük iş fuarı 2021 yılında yine İngiltere’nin Londra kentinde yapılacak, bu fuarın Türk yatırımcılar için çok büyük bir perspektif olması gerekiyor. Çok büyük fırsatlar bu fuarda karşılarına çıkacak” dedi.

Siz üretin Biz satalım!

İhracat seferberliği kapsamında yapılan bu çalışmalar ülkemizin 500 Milyar dolar ihracat hedefi için 2023 ve devam edecek süreçler için proje geliştirmek için projelendirmelerin biri de Londra, Paris, Hannover, Amsterdam gibi baş kentlerde bu organizasyonlar yapılacaktır.

“Siz üretin Biz satalım” gibi iddialı bir slogan ile yatırımcılara ve ihracatçılara çevrimiçi destek sunan Gateoftec geçmişte bu fuarlara katılan birçok girişimciye destek oldu. 2021 Londra bayim olur musun fuarında işlerini büyütmek isteyen girişimciler ve ihracatçılara da çevrimiçi alanda çok büyük hizmetler vermeye devam edecek. Türk İhracatçılarının, Hizmet İhracatçılarının temsilciler bulması için yapılacak bu çalışmada tüm ihracatçılar yer bulacak.

Marka bilinilirliği açısından önemli hizmetler veren Gateoftec çevrimiçi platformlarda ihracatçıların en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Gateoftec ve Medical in Türkiye ev sahipliğinde yapılacak organizasyon geleneksel hale getirilecektir.

Umut Anıl Süslü