27 Eylül 2021

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Kobi Finansman Destek Programları

Zaman zaman bütün KOBİ’lerin finansal desteğe ihtiyacı vardır. Ülke ekonomisindeki, dünya ekonomisindeki, mevcut sektörel ve pazar alanındaki vb değişiklikler sizi finansal olarak zorlayabilir.Eğer pazardaki gücünüzü,yerinizi korumak ve arttırmak istiyorsanız sürekli gelişmek, mevcut markanızı yükseltmek zorundasınız.Maalesef ki gelişim göstermeyen KOBİ’ler yok olmaya mahkumdur. Gelişimlerinizi size altın tepside sunulan destekler ile sağlayabilir, güçlendirebilirsiniz.

Finansal destek programının amacı ; KOBİ’lere uygun koşullarda finansal destek temin edilerek finansman sorunlarının çözümü, üretim, kalite ve standartlarını artırmaları, istihdam yaratmaları, uluslararası düzeyde rekabet etmelerinin sağlanmasıdır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla, bankalardan uygun faizli kredi almalarını kapsar.

Girişimci işletmeler için 50.000 TL, Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletmeler için 500.000 TL limite kadar bu destekten yararlanabilirsiniz

Destek puanı ;Girişimci işletmeler için 10 , Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletmeler için12 puandır. Makine Teçhizat kredisinde; yerli makine teçhizat alımında, Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletmelere 2 ilave puan verilir.

İşletme Kredisi18 Ay, Makine Teçhizat Kredisi 36 Aydır.Bu sizin için büyük bir avantajdır.

Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda üst limit 70.000 TL olarak uygulanır. Başvurularınızı ticaret bakanlığından yapabilirsiniz.

Konuşmaya Başla