27 Eylül 2021

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Karadeniz Gemisi ve Teşvikler

Merhaba, bir önceki yazımda sizlere meşhur Karadeniz Vapurundan bahsetmiştim. Bu günkü yazımızda sizleri “Karadeniz Vapuru, teşvikler ile yeniden hayata geçirilebilir mi?” sorusu ile beyin fırtınası yapmaya davet ediyorum. Tabiki artık başkanlık uçakları ile 80 günde devri alem. 2023 yada 100. Yılında 2027 yılında ihracat uçakları hem 3D hem Online, Hem de gerçek uçaklarla yapılır mı? Bence yapılmalı,

İlk öğrendiğim günden beri Karadeniz Vapuru beni çok derinden etkilemiştir. Öyle ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikriyle hayata geçen ihracat çalışması, Türk tarihinin en önemli İnovatif fuar ve ihracat çalışmalarından bir tanesidir.

Peki şimdi sizlere desem ki “Karadeniz Vapuru devlet teşvikleri ile, Türk ihracatçıları için yeniden hayata geçirilebilir mi?” “Çok zor.” Dediğinizi duyar gibiyim.

Oysaki düşünün, her ihracatçı firmanın kendisine ayrılan teşvik hakkından ayrı ayrı faydalanarak katılabileceği bir İhracat Turnesi planlansa? Bunun için yeni bir teşvik mekanizması hayata geçirilse?

İşte biz İGEMEolarak bir süredir bu fikir üzerine düşünüyor, çalışıyor ve hayata geçirmek için planlar yapıyoruz. Çünkü biz bunun ihracatçı firmalar için oldukça faydalı olacağına inanıyor ve yeni teşvik talebimizin detaylarını hazırlamakla ilgileniyoruz.

Kısa bir süre içerisinde bu fikri hayata geçirerek birçok ihracatçıya ulaşabileceğimizi hayal ediyor ve o günün gelmesi için sabırla çalışıyoruz.

İhracat destekleri ile neler yapabileceğinizi bir bilseniz. Bizi hemen arıyor olursunuz.
Devlet Destekleri ile neler yapılabilir. Yapılması gerekenleri bilen insanlar ihracat için teşvikleri nasıl kullanır. Düşünün düşünün…

Şimdi düşünceden eyleme geçelim.
İgeme.com.tr ye girip okuyalım. Hayal kuralım iş planı yapalım ihracat için hangi destekleri nasıl kullanmalıyız düşünüp eyleme geçelim.

Sizce teşvik konuşmak mı? ne kadar teşvik alacağınız mı? Devletin verdiği teşvikleri nasıl alırım mı? Devlet desteklerini nasıl kandırırım mı? Yoksa nasıl başarılı olurum mu? Nasıl işimi büyütürüm mü? Hep ağlıyorum ama Türkiye de İstanbul da İzmir de ürettiğimi satmak için ne yapmalıyım? Sorularını sorduktan sonra ben bu harcamaların hangisine teşvik alırım mı? Hangi teşvik ile işimi büyütürüm?

Tüm bu sorular için Tersine mühendislik ile İş Geliştirme ve Teşvik Koçluk sistemi ile nasıl büyürüm ve gelişirim sorusunu soran buna sizin için cevap arayan İGEME ekibimin

https://igeme.com.tr/tesvik-danismanlik-hizmeti/ hizmeti ile yolculuğunuzu planlayın. Tüm bu içerik web ve sosyal medya da sizin işinizi büyütmeniz için üretiliyor.

Murat IŞIK
İhracatı Geliştirme Merkezi | İhracat Koçu
İGEME – GATEOFTEC – MEDİCAL İN TÜRKİYE

Konuşmaya Başla