2018 ekonomik görünüm: Küresel büyüme, Kanadalı girişimcilere iyi haberler getiriyor

Küresel ekonomi için mutlu günler yine burada ve bu Kanadalı girişimciler için iyi bir haber.
Kanada, son iki yılın petrol fiyat şokunu aşarak 2017’de% 3,1’lik güçlü ekonomik büyümeye sahipti. Ekonomi sağlam bir temeldedir. Genişleme, ekonominin tüm kesimlerinin katkıda bulunduğu geniş tabanlı olmuştur. Mal ihracatı yıllık% 8,7 arttı. Sürekli büyüme için kesinlikle kritik olan iş yatırımları da gelişti. Aynı zamanda, Kanada’nın emek piyasası bugüne kadar 343.000 iş sağlamışı ve hemen hemen tümünün tam zamanlı istihdamda başarılı olduğunu gösteriyor.

2018’de Kanada % 2,2 oranında güçlü bir büyüme göstermelidir.
2018 yılında Kanada ekonomisinin büyümesi yaklaşık% 2,2 oranında yavaşlayacak olsa da, bu durum hala iyi bir büyüme. Eyalet perspektifinden bakıldığında, gelecek yıl% 2’nin üzerinde büyüme beklenirken, Alberta, British Columbia, Saskatchewan ve Ontario büyümenin motorları olacak, Atlantic Canada’daki iller ise yaklaşık yüzde birinde daha düşük oranlar gösterecek.

Dünya Ticaret Örgütü’ne göre – 2018’de% 3.2’ye ulaşması bekleniyor.

Artık işletme sahipleri için daha verimli ve daha rekabetçi olmak için gerekli yatırımları yapmak için doğru zaman.
Ufukta daha yüksek faiz oranları
Öncelikle, ABD Merkez Bankası, politika faiz oranını 2018 yılında üç kez yükselterek yıllık bazda% 2.25’e yükseltecekken, Kanada Bankası, önümüzdeki 18 ay boyunca politika faiz oranını yalnızca % 1,5 artıracak. Bu farklılık, Kanada Doları’nın Amerikan doları karşısında bir miktar zayıflayacağı anlamına geliyor. Yine de bu ABD ‘nin ihracatı ve Kanada’daki turizm endüstrisi için iyidir.

Fakat ABD’deki daha yüksek faiz oranları, dünya genelinde borçlanmaktan daha pahalı olacak ve bu Kanadalı işletmeler üzerinde bir etkisi olacak. Kanada Bankası tarafından beklenen faiz artırımı da yüksek borçlanma maliyetlerine katkıda bulunacaktır.