İLETİŞİME GEÇİN

İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı Nedir?

Bir firmanın ürettiği ürünlerin ihracatı konusunda dış kaynak kullanmasıdır. Kendi uzmanlığı içinde olmayan ihracat bilgisini İhracat danışmanlığı olarak dışarıdan almasıdır.

İhracat için İhracat Danışmanlık Hizmeti almak gerekir mi?

İhracat bir süreçler bütünüdür. Özellikle yapılması gerekenler bir çok farklı disiplin ve tecrübe gerektirmektedir. Firmanın ihracatta sürdürülebilirlik ve yüksek katma değer için sürekli ihracat çalışması gerekir. İhracat yapabilmek için kanuni süreçler, finansal süreçler, Pazar araştırma süreçleri, kurumsal iletişim, ihracat iletişimi, ticari istihbarat gibi farklı konuları bilmek gerekir. Bu nedenle işi bu olan uzmanlaşmış bir ihracat danışmanlık hizmeti almak gerekir.

İhracat yapmak için şirketin içinde İhracat Uzmanı yeterli midir?

Firmanızın ihracat hedefi ile doğru orantılıdır. İhracat hedefiniz ve sistematiğinize göre yeterli olabilir. Ama bir çok örnekte yeterli değildir. İhracat hedefi bir şirketin 360 derece ve 365 gün yönetilmesi gereken bir süreçtir. Üretim kapasitemizin tamamı dolana kadar ve dolsa bile katma değeri yüksek ihracat için sürekli aktif bir ihracat politikasına ihtiyaç vardır. Bu nedenle ihracat uzmanınızın desteklenmesi ve onun ihracatta yeni müşteri bulması için ihracatta danışmanlık gerekmekte ve tek uzman yetersiz kalmaktadır.

İhracat Danışmanı tek kişi midir?

Bu durumda ihracat danışmanı tek kişi görünümlü bir ordu olmalıdır. Eğer ihracat danışmanlık hizmeti alıyorsanız bunun bir kişi değil bir ekip olması gerektiği konusunda araştırmacı olun. İhracatın kanuni, gümrük, lojistik, pazarlama, iletişim, Pazar araştırma gibi bir çok disiplinin bir kişi de toplanmasını hepimiz isteriz ama ne yazık ki günümüz deviniminde imkansıza yakındır. İhracat danışmanlığı bir ekip ve süreç yönetimi işidir.

İhracat Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

İhracatın evrelerini doğru tarif eden İHRACAT DANIŞMANI tarafından yönetilen bir ekip tarafından yapılır. Bu ekip İhracatın evrelerini ve alt kırılımlarını bir danışmanlık ve koçluk sistematiği çerçevesinde yönetir.

İhracat danışmanı bu süreci yöneten ekibin şirket nezdinde görünen yüzüdür.

İhracat Danışmanlık Hizmetinde Garantili sistem nedir?

İhracat Danışmanlık listesi bir iş planı, iş listesi ve ihtiyaç listesi döngüsüdür. İhracat danışmanlığında firmanın beklentisi bu iş listesinin doğru yapılması ve kapsamı ve bu kapsamın uygulanmasıdır. İhracat danışmanlık firması başarısı buna bağlıdır. Türkiye de kendi İHRACAT İŞ PLANI olan ve Bu konuda ihracat sistematiği, ihracat danışmanlığında tersine mühendislik modeline patent almış tek firma İGEME’dir. Bu eylem planına sadakat ise ihracat danışmanlığında garantinin temelidir.

İhracat Danışmanlık Hizmetinde ihracatçının beklentisi Ne olmalıdır?

Eylem, Sayı, Matematik ve Kaizen olmalıdır. İhracat danışmanlığı bir sohbet konusu değildir. Hizmet matematiksel bir temel barındırmıyor ise iş değildir. Firma ihracat danışmanlık firmasından ne alacağını hangi işleri yapacağını hangi konularda eyleme geçeceğini ve bunların yansımalarını beklentilerini ve iyileştirme stratejilerini talep etmelidir. İhracat danışmanlık firması da ona bunu bir liste olarak sunmalıdır.

İhracat Danışmanlık Firmasının Sorumluluğu nedir?

İhracat danışmanlık firması; doğru Pazar ve ürün analizi ve firmanın ihracatını yapmak için sürdürülebilir bir iş planı ile firmanın alıcı ile karşı karşıya gelmesini sağlamak zorundadır.

İGEME İHRACAT DANIŞMANLIK HİZMETİNDE PRENSİPLER

  • İhracat danışmanlığında İGEME Sadece üretici ile çalışır.
  • İGEME Her Ürün Grubunda tek üretici ile çalışır
  • İhracat Danışmanlığı yaparken bilgilerin gizliliği prensibi ile çalışır
  • İhracat Danışmanlığında hak ve aidiyet bağı ile çalışır. Firmanın projesindeki tüm kazanımlar firmanındır.
  • İhracat Danışmanlığı hizmetinde ekip ruhu ve temsil ettiğimiz firmanın çalışanı ortağı prensibi ile hareket ederiz.
  • Matematik prensiplere uyan bir iş listesi ile çalışırız
  • Kaizen prensipleri ve yalın iletişim ile çalışırız
90 günde ihracat yol haritası, tecrübe, dayanışma ve sürekli öğrenme ile en önemlisi ise İGEME ile…
 

Kusursuz İhracat Danışmanlığı Nasıl yapılır?

İhracat danışmanlığı hizmetimiz analiz konumlandırma, projelendirme, faaliyet planı ve iş planı ile başlamakla birlikte büyük bölümünü pazar ve firma araştırması aşaması oluşturmaktadır. Bu safhada ürünlerinizin satınlabilirliğinin en çok olduğu pazarlarda potansiyel ithalatçı ve dağıtıcı firmaların tespiti ve ilk iletişimlerin kurulması yer almaktadır. İletişim kurulurken çeşitli etkili metotlar kullanılmakta ve firmanın ayıracağı bütçeye göre online ve geleneksek tanıtım yollarına da başvurulmaktadır. Ürünlerinizin ithalatı ile ciddi anlamda ilgilenen firmaların listesi derlenerek bu firmaların eğer varsa özel taleplerinin nasıl karşılanacağı ile ilgili olarak ayrıntılı görüşmeler yapılacaktır.

İhracat Danışmanlığı birden çok kişi ile yapılması gereken bir iş disiplinidir. Bizim amacımız bu alanda müşteriye ulaşma işlemlerinin bütünüdür.

İhracat Danışmanlığı B2B, B2C, B2G, B2M alanlarında ürün ya da hizmetin hedef kitlesine ulaşma sanatıdır.
İhracat tanımı itibari ile farklı anlam içersin ve boyut kazansın istiyoruz. Bu anlamda birçok çalışma yapıyoruz. Ancak derinlemesine bir ihtiyaç listesi yapmıyoruz. Bir sistem icat etmek ve mekanize etmek için uğraşmıyoruz. İGEME olarak bizim derdimiz ihracatın bir mekanik işlem olmasını sağlamaktır. İhracat Danışmanlık sistematiği matematiksel bir sistem olmalıdır.

Bilgiye bu kadar kolay ulaşıldığı günümüzde ihracatın nasıl yapılacağına dair herkesin bir fikri var. 

Tüm girişimciler ve işletmeler bu konuda ne yapılması gerektiğini de biliyor. Aslında mesele bilmek değil uygulamak ya da yapıyor olmak. İhracat  için yapmanız gerekenleri sizin adınıza yapan sistemin içinde barındırdığı hizmetler için detayları e-mail ile isteyiniz.

İhracat Danışmanlığı; konusunda saha, dijital, internet, veri tabanı ve ticari istihbaratın, yurt dışı fuar ve organizasyonların her birini birlikte düşünmektir. Mailing, seo, adwords, callcenter, rooadshow fikri ve deneyimi olan çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

120 iş gününde ihracatı garanti ediyoruz!
İhracat Danışmanlık  Hizmeti
Tam Hizmet Paketi Aylık : 20,000 + KDV Dahil %5  Primdir.

Yaşanan ekonomik Kriz ve İhracat ile Tüm Sektörlere destek için
31 Aralık 2022 tarihine kadar
İhracat Danışmanlık Hizmeti
Tam Hizmet Paketi Aylık : 15,000 + KDV Dahil + %5  Primdir.
danışmanlık hizmetimiz kosgeb ve
ihracat danışmanlık paketine uygundur.

Değerli arkadaşlar; Türkiye’de size ne yapmanız gerektiğini söyleyen ilk İHRACAT DANIŞMANLIK paketi için yazılarımızı okuyun ve kazanmaya başlayın. Size vereceğimiz mükemmel ihracat matematiğinin ayrıntıları için:

İhracat yapmak zorunda mıyım?

Eğer bu soruyu soruyorsanız yazının devamını okumanıza gerek yok. İşinizin devamı ve sürekliliği ile karlılık için ihracat yapmalısınız.

İhracatı kendim yapabilir miyim?

Tabii ki yapabilirsiniz. Bu konuda gerekli bilgiyi ve yapılması gerekenleri internet sitemizden ya da eğitimlerimiz yoluyla edinebilirsiniz.

İhracat için ne kadar zaman ayırmalıyım?

İhracattan ne bekliyorsunuz? Ne anlıyorsunuz? İhracat için ne kadar zaman ayıracaksınız? Biz size şu konuda karar vermenizi öneriyoruz; saatiniz kaç para? Vaktinizi ihracat için ayırdığınızda yapmak zorunda olduğunuz süreçlerde ne gibi aksamalar olacak? Günde kaç saatiniz boş?

İhracat için sizin yapacaklarınızı nasıl kontrol edeceğim?

Sizin için yapılanlar raporlanacak ve bir CRM programı ile size ait alanda yapacağımız çalışmaları takip edebileceksiniz. Ayrıca her türlü testi yapabilirsiniz. Sıfır güven ilkesi ile hareket etmenizi öneririz. Ayrıca aldığınız hizmet paketine uygun vizyon toplantıları, kahvaltılar, network toplantıları ile size özel toplantı ve sunumlar için bir araya geleceğiz.

İhracat Danışmanlığın da Hangi hizmetleri alacağım?

Seçeceğiniz hizmet paketinde söylenen ve yazılan işlemler sizin adınıza sizin için yapılacak. Söylediklerimizi yapacağız, yaptıklarımızın en iyisi yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm bu söylediğiniz işlemleri siz yapabilir misiniz?

İGEME’ yi ya da ekibimizi ayrıntılı bir şekilde araştırmanızı öneririz. İhracat uzmanlarımız, teşvik uzmanlarımız, saha satış uzmanlarımız, Rusça-Arapça-İngilizce-İspanyolca-İtalyanca çağrı desteğimiz, 2 Milyonun üzerinde yurt dışı alıcı datası, yurt içinde yılda 30 kadar fuar katılımı, yurt dışında 40 fuara katılım, yılda 20 satış turu ve kurumlar arasında dayanışma ve ticari istihbarat uzmanlığı ile çalışıyoruz. Üniversite ve sanayi işbirliği aktivitelerimiz ve Brüksel, Casablanka ofislerimiz ile evet yaparız.

Tüm sorularımı sizden danışmanlık alalım diye mi bu şekilde cevaplıyorsunuz?

Siz şu an yaptığınız işte yukarıda saydığım şeyleri zaten yapıyorsunuz. Ayrıca bunların dışında üretim yapıyorsunuz. Bu süreçlerde sekreterinizin ya da ustanızın yaptığı işe bile hakim değil misiniz? Ürünlerinizin broşürü için reklamcı gibi çalışmıyor musunuz? Web siteniz için her şeyi kontrol etmiyor ya da bu hizmetleri almıyor musunuz? Biz sadece bu işlerin İngilizcesini, Almancasını, Arapçasını oraya giderek onları arayarak yapıyoruz. (Biz sadece diye başlayan cümleler işi önemsizleştirir. Bunun yerine; ürününüz için nokta atışı ile seçtiğimiz hedef pazar, dili, iş kültürü ve tüketim alışkanlıklarını araştırıyoruz. Bütün bu sürecin sonunda yüz yüze görüşmelerle satış sürecinizi yerinde hızlandırıyoruz.)İhracat için yapılan işlemleri nasıl yöneteceğim?

Tüm bu başlıkları insan kaynakları seçimi sonrası biliyor olmak ve personelin doğası gereği yaşatacağı durumlara hazır olmak gerekmektedir. Ayrıca 365 gün ihracat iş planını tek tek başlıkları ile biliyor olmak gerekir.

İhracat için kimlere ihtiyacım var? Nasıl bir personel yapısı olması gerekiyor?

İhracat için çalıştıracağınız kişinin İngilizceyi (İngilizce bilmeden sadece Arapça ile ihracat yapanlar var) biliyor olması gerekir. Ayrıca seyahat sorunu olmamalı. İhracatta müşteri bulmak, ihracatta sipariş ve sözleşme, ihracatta ödeme biçimleri, ihracatta fuar ve organizasyon, ihracat için dijital pazarlama, ihracatta sosyal medya kullanımı, B2B, e-ihracat, lojistik ve gümrük konularında bilgi sahibi olması gerekir. Ayrıca belli ülkelere seyahat sorunu olmamalı. Schengen vizesi ve halihazırda pasaportu olması gerekir.

Bir şirketin ihracat yapması için neler gerekir?

Temel ihracat konusunda en dar anlatımı ile yapılması gerekenler bunlar. Bu iş planını öğrenip buna uygun bir çalışma planını ekte verdiğimiz 365 gün boyunca yapmanız gerekiyor.

İhracat, kurum kimliğinden sözleşmeye kadar olan sürecin Türkçesini ve Türkiye’de satış için yaptığınız her şeyi bu sefer hedef ülke diline uygun bir şekilde yapma işidir. Bu süreci Edirne’nin dışında sürdürme işidir. 

İhracat Danışmanlık hizmetinde yaptığınız çalışmalarda nasıl bir yol izleyeceğiz?

Biz sizin personeliniz gibi çalışacağız. Sizin adınıza sizin için iletişim kuracağız. Önce sizin elemanınız olmamız için işe almanız gerekir. Ona bir mail hesabı belirlemeniz, telefon hattı ve masa tahsis etmeniz gerekir. Bizde de süreç bu şekilde başlayacak, sizin için yapacaklarımızı planlayıp iş planı yapıp ona uyacağız.

İhracat Danışmanlığı hizmeti için bu fiyatlar pahalı değil mi?

Fiyatlar en önemli konu gibi durur. Ancak aşağıda yapılan işleri tek tek listeleyin ve bu işleri yaptıracağınız kişilerle konuşup onlardan fiyat isteyin. Örneğin; sizin için günde 50 yurt dışı telefon edecek Arapça konuşacak bir personelin maliyeti ne kadardır? Maaş, telefon, internet, arayacağı data, konuşacağını öğretmek, sigorta, kaç paradır? Ya da sizin için 10 gün yurt dışına seyahat edecek ve bunu başarı ile yapacak bir elemanın pasaport, vize, otel, uçak, vs. masrafları ile maliyeti nedir?

Devlet Desteklerinden yararlanabiliyor muyum?
Sizinle yapacağımız sözleşmelerle bize ödeyeceğiniz bedelin Kosgeb Danışmanlık Desteğinden faydalanabilir bu şekilde 12.000 TL’lik bölümünü alabilirsiniz. Eğitim desteklerinden 5.000 TL’sini, Reklam desteklerinden 12.000 TL’sini, Tasarım Desteklerinden 6,000 TL’sini, Ticaret Bakanlığı E-ticaret desteklerinden 8,000 TL’sini, Pazar Araştırma Desteklerinde Seyahat Destekleri ile 36,000 TL’sini geri alabilirsiniz. Ayrıca ofis desteği ile de 12,000 TL’sini geri alabilirsiniz.

Bu konuda referans ya da yeterliliğinize nasıl inanayım?

İnanç karşılıklı bir sürecin sonucudur. Araştırmadan matematiksel sorgulama yapmadan kimseye inanmayın. Sayıların konuşmadığı hiçbir iddia manalı değildir. Karşınızda söylenen her şeyi kontrol etmenizi öneririz. Biz ya da başkası, önemli olan yapılacaklardır.

Çalışmaya başladıktan sonra size şimdiki gibi kolay ulaşacak mıyım?

Evet. Sizin için atanan ihracat danışmanı ile sürekli iletişimde olacaksınız.

Sizinle çalıştığımda ne zaman ihracat yapacağım?

İlk müşteri görüşmeleri 60 günde, ilk satış kontratı 100. günde hedeflenmektedir. Ancak fiyatınız, ürününüz, ürün sınıflandırmanız, aldığınız hizmet ve bizim sorumluluklarımız bunun erken ya da geç olmasına sebep olacaktır.

Bir yıl bittiğinde devam etmezsem ne olacak? Nasıl devam edeceğiz?

Eğer devam etmiyorsak bu durumu belirtip şifre ve telefonları size teslim edip kapatacağız çalışmayı. Devam eden teşvik süresi için dosyaların tamamlanmasını sağlayacağız. Devam ediyorsak ödememizi alıp çalışmaya devam edeceğiz.

Ben İstanbul’da değilim, bu süreci nasıl yöneteceğiz?

Biz dünyaya mal satmayı başaracağımızı söylüyoruz. Türkiye’nin her yerinde firmalara hizmet verdik, bu nedenle yeriniz önemli değil. Sadece havaalanı olması ulaşımın kolay olması açısından ayrıca toplantı ve süreç için önemli.

Ödemeyi nasıl yapacağım?

Belirtilen ödemenin %50’si nakit olarak yapılır. Kalan ödeme, sürecin aksamaması ve sorumluluğumuzu yerine getirmek adına çek ödemeleri ya da kredi kartına taksit olarak 6 ayı geçmeyecek şekilde tahsil edilir.