12 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

GOOGLE Reklamları, Sağlık Turizmi, İhracat, Devlet Destekleri ve İGEME

Uzun süredir emek veriyoruz. Çalışıyoruz. Bir amacımız var ve tak başına para kazanmak değil bu. Amacımız iyi işler yapmak işimizi iyi yapmak, katkıda bulunmak ve vizyoner olmak. Bu amaçla içerik üretiyor, yazıyor çiziyor, çalışıyoruz.

Ama çok çalışıyoruz.
Herşeyi doğru yapmıyoruz, hatalarımız, memnuniyetsiz müşterilerimiz, arkadaş ve dostlarımız var. Hala bize bana katlanan, çalışan, danışan, firmam ve arkadaşlarım bilirki niyetimiz halis umudumuz akibetimiz -hayır.

En sevdiğim şeylerden biri taklit edilmek, referans gösterilmek, alıntı yapılması yada hiç tanımadığımız insanların selamları. Birde izin alarak paylaşım yapanlar. Son 1 aydır fark ettiğim. Google da aranan sözcüklerde bizim İGEME, İGEMEAKADEMi, MEDICALİNTURKİYE, GATEOFTEC, İHRACATTALEPLERİ.COM.TR, MURAT IŞIK, SHOWGATE, NEWSGATE, PAL, HAL, IMIERSSTARS gibi tamamı bizim olan marka ve hatta şahsımızın isimlerini arama değeri olarak görmeleri. Hatta google facebook, instagram reklamlarında bizi referans göstermeleri, hedeflemede bizi ve sitemizi takip eden ziyaret eden arayanları eklemeleri.


Kızsam mı? Sevinsem mi bilemedim.
Google reklamları ile organik içerik tercihinde organik %80 reklam %20. Para ile yukarı çıkmak için reklam vermek fark edilmek bizim de yaptığımız işlerden biri. Ancak başkasının ismi üzerinden reklam yapılması için rakibin yada sizi referans gösterenin başarınızı taktir ettiğinide gösterir. Sizi kendinden üstün görür. Bu açıdan mutluyuz. Son bir aydır. Bu listeye ticaret bakanlığı, kolaydestek, kolaytesvik te eklenedi.

Şimdi Dünya Ticaret Örgütü ve Trademap ile Euromonitors’ü ve panjivayı bekliyorum.

Son 7 yılda değerli kardeşim Ali TUCO nun web tasarımları, 100 kadar çalışan birlikte yol aldığımız arkadaşlarımız son 3 ayda yeni ve genç ekibimiz İGEME Newgeneration 5.1 ekibi, Nazire, Gülsen, Çağrı, Kader, Melek, Furkan ve diğer tüm kardeşlerimize bizi en azından referans olarak birinci sıraya taşıdıkları için teşekkür ederim…

Bizi takip et Dünya Ticaret Örgütü…
Murat IŞIK