13 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Beyaz Gazete: SAĞLIK TURİZMİ ZİRVESİ “İGEME” ile

Izmir Saglik Turizmi Zirvesi 12 Ekim’de Yapilacak

Zirvenin bu yilki hedef ülkeleri Italya ve Rusya olarak belirlendi

Ihracati Gelistirme Merkezi (IGEME) 29. Izmir Saglik Turizmi Zirvesi’nde ulusal ve uluslararasi sektör temsilcilerini bir araya getirecek.

Izmir Saglik Turizmi Zirvesi tanitim toplantisi Kaya Termal Kongre Merkezi’nde yapildi.

Zirveyle ilgili bilgi veren IGEME Genel Müdürü Murat Isik, Türkiye’de saglik turizminde yeni modellerin insa edilmesiyle ilgili bilinçlendirme ve farkindalık çalısmalari yürüttüklerini, yurt disi alicilarla Türkiye’deki hizmet saglayicilari arasinda köprü vazifesi gördüklerini söyledi.

Izmir’de hizmet saglayicilara yurt disindaki firsatlari gösterip dogru hizmetin verilmesiyle ilgili çalismalar yürüttüklerini anlatan Isik, “12 Ekim’de 29’uncusunu düzenleyecegimiz Izmir zirvesine dünyada bu konudaki en büyük platformlardan Ulusal Medikal Yazarlar Birliginin Baskani Keith Pollard da katilacak. ABD’den, Ingiltere’den, Almanya’dan saglik turizmi paydaslari, basin mensuplari, sigortalar ve sendika temsilcileri de burada olacak. Türkiye’nin saglik turizmiyle ilgili vermis oldugu hizmetleri onlara birinci elden tanitmak ve onlarin da Türkiye’den ne istediklerini belirlemek amaciyla karsilikli bir çalisma yapiyor olacagiz.” diye konustu.

Isik, Izmir’in saglik turizminde marka sehir olmasi için tüm özelliklere sahip bulunduguna isaret ederek, kentin turistik zenginligi ve saglik altyapisinin iyi anlatilmasi gerektigini, bu zirvenin de önemli bir firsat olacagini dile getirdi.

Bu yil zirvede hedef ülkeler olarak Italya ve Rusya’nin belirlendigini kaydeden Isik, zirvede bu ülkelerden temsilcilerle Izmir’e saglik turisti getirmek üzere çalisma yapacaklarini söyledi.

ALINTIDIR.
Kaynak: https://beyazgazete.com/haber/2021/9/17/izmir-saglik-turizmi-zirvesi-12-ekim-de-yapilacak-6224252.html