13 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Avrupa’nın Sağlık Merkezi Türkiye

Türk Sağlık Turizmi yerinde hizmet

Sağlık turizmi potansiyeli açısından lider konumda ki ülkelerden olan Türkiye, bu alanda büyük atılımlar yapmaya devam ediyor. Sağlık turizmi yönetimi ve danışmanlık hizmetleri veren medicalinturkiye.com sağlık turizminde firmalara ve sektörün yeni girişimcilerine yol haritası oluşturuyor. Yaptığı çalışmalar ile Türk sağlık turizmini geliştirmeyi amaçlayan Medicalinturkiye Türkiye’yi Avrupa’nın sağlık merkezi yapmayı hedefliyor.

Her geçen gün daha iyiye!
Türkiye’nin en popüler sektörü haline gelen sağlık turizmi sektörü yatırım alan başarılı projeler ile yoluna hız kaybetmeden devam ediyor.

Türkiye’nin uygun fiyatlı ve kaliteli sağlık hizmeti vermesi dünya vatandaşlarının ilgisini Türkiye’nin üzerine çekmeye devam ediyor.

Gelen hastaların yalnızca tedavi edilmesi değil, tedavinin yanı sıra alacağı hizmetlerinde üst seviyede olması Türkiye’yi sağlık turizminde bir sonra ki aşamaya taşımak için önemli bir basamak görevi görecek.

Medicalinturkiye’nin Türkiye’ye sağlık turisti getirmek amacı ile İngiltere’de kurduğu Türk sağlık merkezi 2023 ihracat hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Medicalinturkiye genel müdürü Murat Işık, İngiltere’de kurdukları Türk sağlık merkezi için Türkiye’yi sağlık turizminde seçmeyen hastaların güven problemlerini ortadan kaldırmak amacı ile kurduklarını belirttiği “Türk sağlık merkezinin yalnızca İngiltere ile sınırlı kalmayacağını söyledi”.

Türkiye’nin sağlık turizmi hacminin artmasını hedefleyen Murat Işık 2022 yılında yeni hedeflerinin Hollanda ve Özbekistan’da yeni Türk sağlık merkezlerinin açılması olduğunu sözlerine ekledi.

Avrupa’nın hastanesi Türkiye

Yapılan başarılı yatırımlar ile sağlık turizmi alanında hız kesmeden yoluna devam eden Türkiye bu yatırımlar ve sağlık turizmi hacmi ile Avrupa’nın hastanesi ve sağlık merkezi olma yolunda emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Her geçen gün Türkiye’yi sağlık turizmi alanında seçen hastaların sayıları giderek artmaktadır.

Gerek hastane hizmetleri gerekse doğal kaynakları ile başarılı bir konumda olan Türkiye’nin bu alanda ki çalışmaları büyümenin kaçınılmaz olduğunu gözler önüne seriyor.

Umut Anıl Süslü