İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

B2b Kullanımı

Yurt Dışındaki Hastaya Ulaşmak için B2b Kullanımı

Sağlık turizm hizmeti alanında çalışanlar, diğer alanlardaki uygulayıcıların tam anlamıyla takdir edemediği benzersiz zorluklarla karşı karşıya. Saha da daha aktif olabilmeleri ve çok sayıda özel sağlık turisti beklentilerini karşılamak için, sağlık turizmi yapanlar, diğer sektörlerdeki rakiplerinden daha hızlı ve daha dikkatli yaratıcı çözümler geliştirmeye ihtiyaç duyuyorlar. Hedef sağlık turist grubunun net bir bilgisine sahip olmak, sağlık turizm sektöründe işleri çok daha basit hale getirir. Ancak, B2B’nin kullanımı sağlık turizm sektöründe kolay değildir. Bu sektördeki hedef kitle olan sağlık turistleri kendi sınıflarına aittir ve bu da büyük ölçüde hizmeti zorlu hale getirmektedir.

Sağlık turizmi için yurt dışından gelen hasta risk altındadır ve hizmet alma yolculukları sırasında çok yavaş hareket ederler, özellikle de bu duruma elverişli olan çok sayıda seçenek vardır. Daha fazla sağlık turisti, farklı branşlarda ve farklı ülkelerden tutarlı ve alakalı deneyimleri tercih ettikçe, sağlık turizm sektörünün payıda b2b dokunuşlarıyla artacaktır. Yurt dışından gelen hastalar olarak hizmet sağlayıcı olan sağlık tesisleri ve aracı kuruluşların inisiyatifleriyle, hem etkileyici hizmet hem de pazardaki payın liderliğinin eklenmesi, dijital araştırmayı tedavi alma yolculuklarında birincil faaliyet haline getirmektedir.

Yurt dışından gelen hastaların büyük bir kısmı, İnternet aramasıyla hizmet alma sürecini başlatır. Bir sağlık turizm hizmeti veren sağlık tesisi ve aracı kuruluş olarak işiniz, hedef grubunuzun ihtiyaç duydukları bilgileri almasına yardımcı olmaktır. Çevrimiçi varlığınızın büyük kısmını, hedef grubunuzun mevcut olan çok miktarda bilgiden harekete geçirici bilgiler elde etmek için kullanabileceği bir araca dönüştürmelisiniz. Giderek daha fazla B2B hizmet alıcısı bir B2C deneyimi istiyor. Yani, kanal veya cihazdan bağımsız olarak sağlık markanızla birleşik ve tutarlı bir deneyim ararlar.

Aslında B2B hizmet alıcılarının farklı kanallarda hizmet bilgilerini görmeyi, faaliyetleri analiz etmeyi, işlemleri tamamlamayı vb. ortaya koymaktadır. Web sitenizden, e-postalarınıza, sosyal medya varlığınıza, hedef kitlenize tutarlı bir etkileşim deneyimi sağlamanız gerekir.

B2B üzerinden hizmet sağlayanların yarısı, düşünce liderliği için içerik pazarlamayı kullanıyor. Çünkü düşünce liderliği içeriği hizmet alma kararında etkili kılıyor. Ancak sağlık turizm sektöründe bir lider olmak bir gecede gerçekleşmez. Tutarlı değer, kaliteli içerik, farklı kimlik ve katılımcı bir topluluk gerektirir. Dijital kaynaklar birçok sağlık hizmeti alıcısı için bir bilgi kaynağı olmaya devam ettikçe, B2B sağlık hizmetleri giderek daha önemli bir bileşen haline gelmektedir. Etkileyenler, içeriğinizin erişimini ve katılımını büyük ölçüde genişletebilir ve bu da potansiyel hizmet alıcılarınızın hizmeti satın alma yolculuğunu etkilemenize yardımcı olur.

Etkili bir sağlık hizmeti vermek ve yurt dışından hasta getirmek, miktarın üzerindeki kaliteyle ilgilidir. Büyük bir kitlenin etkileyicileri umut verici olsa da, gerçekten size yardımcı olacak bir kitleye sahip olan etkileyici kişilerdir. Potansiyel sağlık hizmeti alan hedef sağlık turisti grubuna etkili bir şekilde ulaşmak ve onlarla ilgilenmek doğru yaklaşımı benimser.

Sağlık Turizmi Yapmak – Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Almak – Sağlık Turizminde Pazarlama, Sağlık Turizmin de Yurtdışı Hasta Bulmak, Sosyal Medya Yönetmek, Danışmanlık, Fuar ve tüm aksiyonlar bin yıllık pazarlama orkestrasının sesleridir. Bu sesleri bir orkestıra gibi yönetmezsek gürültü olur. Gürültü yapmadan

Sağlık Turizmi yapmak için bizi arayın İGEME ve Medical in Türkiye ekibi olarak sizi daha ileri götürelim.

İGEME’nin https://igeme.com.tr/saglik-turizm-yurtdisi-pazarlama-danismanligi/ ve https://igeme.com.tr/saglik-turizmi-tesvik-danismanligi/ hizmetleri ile sağlık turizminde güvenli bir yolculuk için doğru koç ile yola çıkın.

Murat IŞIK – Gülsen Vural
www.igeme.com.trwww.medicalinturkiye.com

Konuşmaya Başla