27 Eylül 2021

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Milli Katılım Fuar Desteği

Sağlık Turizmi Milli Katılım Fuar Desteği
Konu: 
Devlet Destekleri
Destek Kategorisi: Sağlık Turizmi
Desteği Veren Kuruluş: Ticaret Bakanlığı
Destek Başvuru Adresi: Hizmet İhracatçıları Birliği
Danışmanlık Şirketi: İGEME İhracatı Geliştirme Merkezi www.igeme.com.tr
Desteğin Adı: MİLLİ FUAR KATILIM DESTEĞİ
Desteğin Amacı: İşletmelerin yurtdışında bakanlık tarafından belirlenecek konularda, organizatör vasıtasıyla katılacakları faaliyetlerine katkı sağlanmasıdır.

Desteğin Özeti: İşbirliği Kuruluşları veya organizatörler tarafından yurt dışında eğitim, sağlık, bilişim, film, yönetim danışmanlığı, gayrimenkul, yayıncılık ve lojistik sektörü ile Bakanlık tarafından belirlenecek diğer konularda düzenlenen ve  “Desteklenen Milli Katılım Organizasyonları Listesi (EK-32E)”nde yer alan fuar, kongre, konferans, seminer, festival, film marketleri gibi etkinliklere yönelik giderlerin desteklenmesi.

Bu Desteği Kimler Alabilir: Uluslararası sağlık turizm yetki belgesi olan sağlık bakanlığı ruhsatlı kuruluşlar (hastane, klinik poliklinik), uluslararası hasta kabul etme yetki belgesine sahip aracı kuruluşlar. (Acenteler)
Destek Oranı: Destek oranı %60’ tır.
Destek Üst Limiti:15.000 ABD Doları
Önemli Unsurlar: İşbirliği kuruluşu veya organizatör tarafından organizasyonun başlangıç tarihinden en az 1 (bir) ay önce “Milli Katılım Organizasyonu Ön Onay Başvuru Belgeleri (EK-32C)” ile birlikte Genel Müdürlüğe başvuru yapılması ve ön onay alınması gerekir.

Katılım sağlanacak fuarın desteklenen fuarlar listesinde bulunması gerekmektedir.
Detaylı bilgi için bizi arayın… 0549 356 95 53 / 0(212) 236 00 24

Konuşmaya Başla