18 Mayıs 2022

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

Medical Travel Tanım ve Çeşit

Medikal turizm sağlık turizmi çeşitlerinin en çok rağbet gören alt başlıklarından biridir. Kişilerin tıbbi tedavi almak için başka ülkelere gerçekleştirdiği seyahatleri kapsamaktadır. Kendi ülkelerinde tıbbi tedavilerin pahalı olması, arzuladıkları tedavilerin kendi ülkelerinde bulunmaması, sunulan hizmetler var olsa bile sigorta kapsamına girmemesi insanların medikal turizmi tercih etme sebepleri olarak sayılabilir. Medikal turizm sadece tıbbi tedavi için tercih edilmemektedir. Saç ekimi, estetik ve plastik cerrahi yaşam standartları yükseltecek girişimler veya fiziki görünüşlerini iyileştirmek adına keyfi yapılan seyahatleri de medikal turizm kapsamına girmektedir.

Türkiye medikal turizmde hakkına düşen payın fazlasını elde etmektedir. Sağlık  turizmi  alanında bir alt yapının kurulması , yetişmiş  personelin  varlığı, tedavi  ücretlerinin uygun oluşu Türkiye’nin medikal turizmde tercih edilme sebeplerindendir.

ESTETİK MEDİKAL TURİZM
Estetik medikal turizm tedavi amacından ziyade daha çok keyfi amaç barındıran, hastaların fiziki görünüşlerinde iyileştirme yapmak için tercih ettikleri seyahat türüdür. Alanında en çok tercih edilen bölümler;  saç ekim, diş estetiği, implant, göz estetiği,  göğüs estetiği, karın germe ameliyatı, burun estetiği, kulak estetiği, yüz kemiği estetiği, liposuction,  yüz gerdirme, vücut estetiği, botoks, lazer tedavileri  olarak sıralamayabiliriz. Alanında uzman doktorları, başarılı gerçekleştirilen operasyonları ve ekonomik fiyat politikası sebepleri ile Türkiye estetik medikal turizmde en çok tercih edilen ülke olmuştur.


TIBBİ MEDİKAL TURİZM
Tıbbi medikal turizmde hastalar gerçek anlamda tedavi görmektedirler. Bedensel rahatsızlıklarından kurtulabilmek, eski sağlıklarına yeniden kavuşabilmek amacı ile başka ülkelere seyahat ederler. Türkiye medikal turizmde de organ nakli ve kanser tedavilerinde göstermiş olduğu uluslararası başarıyla birçok kez gündeme gelmiştir. Tercih edilen tıbbi müdahaleleri tercih edilme sırasına göre sıralayacak olursak; kanser ve kalp cerrahisi, beyin tümörü tedavisi ve kök hücre tedavileri ilk sırada gelmektedir. Daha sonrasında ise göz tedavileri, tüp bebek uygulamaları, diş tedavileri, Ortopedi ve Travmatoloji, Ağız Diş ve Çene Hastalıkları ve Cerrahisi ve Deri ve Zührevi Hastalıkları branşları, Kadın Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, onkoloji takip etmektedir. Türkiye de diş doktoru sayısının 23 bin, hekim sayısının 135 binden fazla olduğunu da göz önünde bulunduracak olursak, ülkemiz doktor potansiyeli bakımından sağlık turizmini fazlasıyla karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

Sağlık Turizmi konusunda Türkiye’nin en iyisi iddiamızı desteklemek için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Sağlık Turizmi yapmak – Sağlık Turizmi Yetki belgesi almak – Sağlık turizminde pazarlama, Sağlık turizmin de yurtdışı hasta bulmak, sosyal medya yönetmek, danışmanlık, fuar ve tüm aksiyonlar bin yıllık pazarlama orkestrasının sesleridir. Bu sesleri bir orkestıra gibi yönetmezsek gürültü olur. Gürültü yapmadan

Sağlık Turizmi yapmak için bizi arayın İGEME ve Medical in Türkiye ekibi olarak sizi daha ileri götürelim.

İGEME’nin https://igeme.com.tr/saglik-turizm-yurtdisi-pazarlama-danismanligi/ ve https://igeme.com.tr/saglik-turizmi-tesvik-danismanligi/ hizmetleri ile sağlık turizminde güvenli bir yolculuk için doğru koç ile yola çıkın.

Murat IŞIK – Gülsen Vural
www.igeme.com.trwww.medicalinturkiye.com