27 Eylül 2021

İGEME | İhracat Geliştirme Merkezi

İşimiz ihracat Gücümüz Türkiye. Dün Bugün Yarın Daima

İhracat için sokağa çık. Sokağa çıkma yasağı ve önlemler

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, sokağa çıkma yasağında ne demek istendi, sokağa kim çıkacak, kim çıkamayacak, 65 yaş üstü ne yapacak, şantiyeler fabrikalar ne olacak, Sokağa çıkma yasağı sadece hafta sonumu derken yaratıcı, iyi kötü, soru yorum ve üretimler geldi.

Ülke sokağa çıkıp çıkmama sorunsalı üzerinden yüzlerce soru, kombinasyon, çözüm ve yol haritası bahane ve duygu üretti.

Seviyorum ülkemi yaratıcı bir ülke. Yaratıcı insanlar topluluğu. Habertürk te, CNN de tartışmalarla geceyi kapadım. Televizyon turunda bir tek İbo Show da maske gördüm o da mesafesizdi. Canlı yayında Seda Sayan Milli Piyango çekilişi için yasağa rağmen insanları yayına davet ediyordu.

Ertesi gün eğitimi için televizyonun önünde bayılmışım. Sabah ihracat haberlerine bakıyorum. Gene “SEFERBERLİK” adı altında zihni sinir projeler başladı. Zoomda toplantı yapan bilmem ne TO başkanı Bin kişiyi e-ihracatçı 60 bin kişiyi eticaretçi yapacağız diyor. Bugün yasak yüzünden kapanan diğer işletmeler onun üyesi değilmiş gibi rahat koltuğundan vaad üstüne vaatte bulunuyor.

Değerli ülkem, sevgili yöneticim, bürokratım, akademisyenim, sen neden uzun dönem iş yapmayı bilmiyor sistem kurmuyorsun. Kolayihracat kolaydestek adı ile millete bu işler kolay demek istiyorsun ama olmuyor. Hayat hiçte o kadar kolay değil.

Biz ACI REÇETE istiyoruz. Biz artık sapık gibi yeter artık deyip hazırda kapandık bu işe baştan başlayalım istiyoruz. A sını B sini yeniden öğrenelim istiyoruz.
Tüm birliklerden isteğimdir.
Klişe eğitimleri alıp zaten bir çok insanın iş olarak yaptığı eğitimleri değil dünyanın başka yerlerinden uzmanları bu dönemde online Türkiye ye getirin

Adan Zye yeni farklı disiplinleri belli bir plan içinde ve gün ortasında mesai içinde değil tamaman sokağa çıkma yasağı saatlerinde eğitime alın.

Online İhracat Akademisi KORE modeli
Online İhracat Akademisi ÇİN modeli
Online İhracat Akademisi İTALYA modelini

ayrı disiplin ve uzmanlardan öğretin.
İHRACAT TV istiyorum. EBATV
Dünyanın en başarılı Ticari istihbarat Sitelerini her gün birini tanıtın.
Sabahtan akşama sokağa çıkma yasağı gibi ihracat seferberliği konuşalım istiyorum.

Konuşmaya Başla